WEATHER UPDATES

2020 Georgia A State Championship

May 16 - 17, 2020


Park/City:

Westside Park and Edwards Park in Dalton

Park/City:

Palmer Memorial and Calhoun City Parks in Calhoun

Format:

2P followed by DE

(90 Minute Games)

Entry Fee:

$525

 


Tournament Registration Form:

 

 

 


Teams Entered:


12U Teams Entered:

1) Dirt Dawgs - Griffin

2) Atlanta Premier '07 - DeMeester

3) Atlanta Flames 2007

4) Bullets Shore '08 

5) EC Bullets '08 - Blackburn

6) EC Bullets - Branch

7) Georgia Impact '08 - Parks

8) Impact Gold GA '07

9) T-Birds '08 - RFP

10) Team North Carolina (Purdy)

11) Georgia Force '08

12) Titans FastPitch '08 - Beal 

13) EC Bullets '07 - Holcombe

14) Fury '07

15) GA Batbusters '07 - Layson

16) GA Hotshots '07 Platinum - Hawkins

17)

10U Teams Entered:

1) Buford Elite '07 - Cook

2) GA Power '09 - Mangan/Hamilton

3)

4)

5)

6)

14U Teams Entered:

1) Premier FastPitch - Laws/Miller

2) Atlanta Flames '06 - Holt

3) Atlanta Premier '06 - Samples/Abbott

4) Firecrackers 2023 - Marshall

5) Firecrackers National '06

6) GA Legacy '05 - Statham

7) Georgia Athletics '06 - Bedsole

8) Georgia Outlaws 2024 - Ray

9) SE Batbusters

10) Team Georgia '06

11) Atlanta Premier - Ray

12) Atlanta Premier 2025 - Sweat

13) GA Prospex '05 - Smith

14) Dirty South Outlaws '05 - Baughcum

15) Atlanta Flames '06 - Axelson

16) Atlanta Vipers '06 - Callaway

17) GA Impact 2024

18) GA Power '06 - Holland

19) Summit

20) GA Power '06 - Lawson

21) GA Glory Gold - Adkins

22) Atlanta Premier '05 - Barnett

23) GA Fire '06 - Gooden 

24) GA Power '06 - Williams

25) Firecrackers GA - Branch

26) Atlanta Premier '06 - Gorski

27) Premier FastPirch - C Coleman

28) Georgia BatBusters 2024

29) EC Bullets '05 - Wright

30)

8U Teams Entered:

1)

2)

3)

4)

5)

6)

16/U Teams Entered:

1) Georgia Heat Red

2) Atlanta Crush Powered by RFP

3) Georgia Fire - Clark

4) GAP '04 - Russell

5) Georgia Impact - Janney

6) Team Georgia '03 - Lynch

7) Premier FastPitch - Reed

8) Impact Gold '04 - Manders

9) Atlanta Premier '04 - Waller

10) Batbusters GA '04 

11) Easton Elite Black

12) Firecrackers - Gibson

13) Georgia Prime Gold - Laukka

14)Team GA '04 - Payne

15) Batbusters - Fowler

16) Georgia Impact - Gusaeff/O'Neal

17) Easton Elite Speed - Deese

18) Premier FastPitch - Herman

19) TN Mojo '21/22 - Sewell

20) Premier FastPitch - Morlet

21) Titans FastPitch Elite

22)

18/U Teams Entered:

1) Texas Glory GA - Farrell

2)

3)

4)

5)

6)